TDK Corporation C3216X6S1C106M160AB
Part No.:
C3216X6S1C106M160AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X6S1C106M160AB.pdf
Description:
CAP CER 10UF 16V X6S 1206
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X6S1C106M160AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X6S1C106M160AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X6S1C106M160AB?
Image C3216X6S1C106M160AB
Part Number C3216X6S1C106M160AB
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)