TDK Corporation C3216X6S1C106M085AC
Part No.:
C3216X6S1C106M085AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X6S1C106M085AC.pdf
Description:
CAP CER 10UF 16V X6S 1206
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X6S1C106M085AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X6S1C106M085AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X6S1C106M085AC?
Image C3216X6S1C106M085AC
Part Number C3216X6S1C106M085AC
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)