TDK Corporation C3216X6S1A106M085AB
Part No.:
C3216X6S1A106M085AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X6S1A106M085AB.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X6S 1206
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X6S1A106M085AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X6S1A106M085AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X6S1A106M085AB?
Image C3216X6S1A106M085AB
Part Number C3216X6S1A106M085AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)