TDK Corporation C3216X6S0J226M160AB
Part No.:
C3216X6S0J226M160AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X6S0J226M160AB.pdf
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X6S 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X6S0J226M160AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X6S0J226M160AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X6S0J226M160AB?
Image C3216X6S0J226M160AB
Part Number C3216X6S0J226M160AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)