TDK Corporation C3216X6S0J156M160AB
Part No.:
C3216X6S0J156M160AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X6S0J156M160AB.pdf
Description:
CAP CER 15UF 6.3V X6S 1206
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X6S0J156M160AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X6S0J156M160AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X6S0J156M160AB?
Image C3216X6S0J156M160AB
Part Number C3216X6S0J156M160AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)