TDK Corporation C3216X6S0G686M160AC
Part No.:
C3216X6S0G686M160AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X6S0G686M160AC.pdf
Description:
CAP CER 68UF 4V X6S 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X6S0G686M160AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X6S0G686M160AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X6S0G686M160AC?
Image C3216X6S0G686M160AC
Part Number C3216X6S0G686M160AC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)