TDK Corporation C3216X5R2J333K160AA
Part No.:
C3216X5R2J333K160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X5R2J333K160AA.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 630V X5R 1206
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X5R2J333K160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X5R2J333K160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X5R2J333K160AA?
Image C3216X5R2J333K160AA
Part Number C3216X5R2J333K160AA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)