TDK Corporation C3216X5R1H475M085AB
Part No.:
C3216X5R1H475M085AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X5R1H475M085AB.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1206
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X5R1H475M085AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X5R1H475M085AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X5R1H475M085AB?
Image C3216X5R1H475M085AB
Part Number C3216X5R1H475M085AB
Product Status Not For New Designs
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)