TDK Corporation C3216X5R1E685M160AB
Part No.:
C3216X5R1E685M160AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X5R1E685M160AB.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 25V X5R 1206
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X5R1E685M160AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X5R1E685M160AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X5R1E685M160AB?
Image C3216X5R1E685M160AB
Part Number C3216X5R1E685M160AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)