TDK Corporation C3216X5R1C106K160AA
Part No.:
C3216X5R1C106K160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X5R1C106K160AA.pdf
Description:
CAP CER 10UF 16V X5R 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X5R1C106K160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X5R1C106K160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X5R1C106K160AA?
Image C3216X5R1C106K160AA
Part Number C3216X5R1C106K160AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)