TDK Corporation C3216X5R1A107M160AC
Part No.:
C3216X5R1A107M160AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X5R1A107M160AC.pdf
Description:
CAP CER 100UF 10V X5R 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X5R1A107M160AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X5R1A107M160AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X5R1A107M160AC?
Image C3216X5R1A107M160AC
Part Number C3216X5R1A107M160AC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)