TDK Corporation C3216X5R0J156M
Part No.:
C3216X5R0J156M
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X5R0J156M.pdf
Description:
CAP CER 15UF 6.3V X5R 1206
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X5R0J156M on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X5R0J156M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X5R0J156M?
Image C3216X5R0J156M
Part Number C3216X5R0J156M
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)