TDK Corporation C3216JB1V226M160AC
Part No.:
C3216JB1V226M160AC
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216JB1V226M160AC.pdf
Description:
CAP CER 22UF 35V JB 1206
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
JB
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216JB1V226M160AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216JB1V226M160AC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216JB1V226M160AC?
Image C3216JB1V226M160AC
Part Number C3216JB1V226M160AC
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient JB
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)