TDK Corporation C3216JB1V106M160AB
Part No.:
C3216JB1V106M160AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216JB1V106M160AB.pdf
Description:
CAP CER 10UF 35V JB 1206
Shipping
Inventory:430
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216JB1V106M160AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216JB1V106M160AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216JB1V106M160AB?
Image C3216JB1V106M160AB
Part Number C3216JB1V106M160AB
Product Status Last Time Buy
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient JB
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)