TDK Corporation C3216JB1H225K160AB
Part No.:
C3216JB1H225K160AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216JB1H225K160AB.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 50V JB 1206
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216JB1H225K160AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216JB1H225K160AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216JB1H225K160AB?
Image C3216JB1H225K160AB
Part Number C3216JB1H225K160AB
Product Status Last Time Buy
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient JB
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)