TDK Corporation C3216JB1H105K160AA
Part No.:
C3216JB1H105K160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216JB1H105K160AA.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V JB 1206
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
JB
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216JB1H105K160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216JB1H105K160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216JB1H105K160AA?
Image C3216JB1H105K160AA
Part Number C3216JB1H105K160AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient JB
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)