TDK Corporation C3216C0G2J822G160AE
Part No.:
C3216C0G2J822G160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216C0G2J822G160AE.pdf
Description:
COMMERCIAL GRADE,MLCC,1206,C0G,6
Product Status:
Active
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216C0G2J822G160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216C0G2J822G160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216C0G2J822G160AE?
Image C3216C0G2J822G160AE
Part Number C3216C0G2J822G160AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)