TDK Corporation C3216C0G2J102G085AA
Part No.:
C3216C0G2J102G085AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216C0G2J102G085AA.pdf
Description:
COMMERCIAL GRADE,MLCC,1206,C0G,6
Product Status:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216C0G2J102G085AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216C0G2J102G085AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216C0G2J102G085AA?
Image C3216C0G2J102G085AA
Part Number C3216C0G2J102G085AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)