TDK Corporation C3216C0G2E153J160AE
Part No.:
C3216C0G2E153J160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216C0G2E153J160AE.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 250V C0GNP0 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216C0G2E153J160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216C0G2E153J160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216C0G2E153J160AE?
Image C3216C0G2E153J160AE
Part Number C3216C0G2E153J160AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)