TDK Corporation C3216C0G1H682K060AA
Part No.:
C3216C0G1H682K060AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216C0G1H682K060AA.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 50V C0G 1206
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.030" (0.75mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216C0G1H682K060AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216C0G1H682K060AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216C0G1H682K060AA?
Image C3216C0G1H682K060AA
Part Number C3216C0G1H682K060AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)