C3216C0G1H562J/0.85.pdf
| Image |  |
| Part Number | C3216C0G1H562J060AA | C3216C0G1H562J/0.85 |
| Manufacturer | TDK Corporation | TDK Corporation |
| Series | C | C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Last Time Buy | Obsolete |
| Capacitance | 5600 pF | 5600 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% |
| Voltage - Rated | 50V | 50V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |
| Features | Low ESL | - |
| Ratings | - | - |
| Applications | General Purpose | General Purpose |
| Failure Rate | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - | - |
| Thickness (Max) | 0.030" (0.75mm) | 0.030" (0.75mm) |