TDK Corporation C2012X8R1H154K125AB
Part No.:
C2012X8R1H154K125AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C2012X8R1H154K125AB.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 50V X8R 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C2012X8R1H154K125AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C2012X8R1H154K125AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C2012X8R1H154K125AB?
Image C2012X8R1H154K125AB
Part Number C2012X8R1H154K125AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)