C2012X7R1H104K125AM.pdf
| Image |  |
| Part Number | C2012X7R1H104K125AM |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Open Mode |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |