TDK Corporation C2012X5R1V226M125AC
Part No.:
C2012X5R1V226M125AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C2012X5R1V226M125AC.pdf
Description:
CAP CER 22UF 35V X5R 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C2012X5R1V226M125AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C2012X5R1V226M125AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C2012X5R1V226M125AC?
Image C2012X5R1V226M125AC
Part Number C2012X5R1V226M125AC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)