TDK Corporation C2012X5R1H684M125AB
Part No.:
C2012X5R1H684M125AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C2012X5R1H684M125AB.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 50V X5R 0805
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C2012X5R1H684M125AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C2012X5R1H684M125AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C2012X5R1H684M125AB?
Image C2012X5R1H684M125AB
Part Number C2012X5R1H684M125AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)