C2012X5R1C685K125AC.pdf
| Image |  |
| Part Number | C2012X5R1C685K125AC |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 6.8 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 16V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Features | Low ESL |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |