C1632X7R1H104K.pdf
| Image |  |
| Part Number | C1632X7R1H104K |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0612 (1632 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.031" (0.80mm) |