TDK Corporation C1608C0G1H390J080AA
Part No.:
C1608C0G1H390J080AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1608C0G1H390J080AA.pdf
Description:
CAP CER 39PF 50V C0G 0603
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1608C0G1H390J080AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1608C0G1H390J080AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1608C0G1H390J080AA?
Image C1608C0G1H390J080AA
Part Number C1608C0G1H390J080AA
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 39 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)