TDK Corporation C1005X8R2A681K050BE
Part No.:
C1005X8R2A681K050BE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X8R2A681K050BE.pdf
Description:
CAP CER 680PF 100V X8R 0402
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X8R2A681K050BE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X8R2A681K050BE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X8R2A681K050BE?
Image C1005X8R2A681K050BE
Part Number C1005X8R2A681K050BE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)