TDK Corporation C1005X8R1H221K050BA
Part No.:
C1005X8R1H221K050BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X8R1H221K050BA.pdf
Description:
CAP CER 220PF 50V X8R 0402
Product Status:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X8R1H221K050BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X8R1H221K050BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X8R1H221K050BA?
Image C1005X8R1H221K050BA
Part Number C1005X8R1H221K050BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)