TDK Corporation C1005X7S0G225K050BC
Part No.:
C1005X7S0G225K050BC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X7S0G225K050BC.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 4V X7S 0402
Product Status:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X7S0G225K050BC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X7S0G225K050BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X7S0G225K050BC?
Image C1005X7S0G225K050BC
Part Number C1005X7S0G225K050BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)