TDK Corporation C1005X7R1V473M050BB
Part No.:
C1005X7R1V473M050BB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X7R1V473M050BB.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 35V X7R 0402
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X7R1V473M050BB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X7R1V473M050BB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X7R1V473M050BB?
Image C1005X7R1V473M050BB
Part Number C1005X7R1V473M050BB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)