TDK Corporation C1005X7R1H333M050BB
Part No.:
C1005X7R1H333M050BB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X7R1H333M050BB.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0402
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X7R1H333M050BB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X7R1H333M050BB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X7R1H333M050BB?
Image C1005X7R1H333M050BB
Part Number C1005X7R1H333M050BB
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)