TDK Corporation C1005X7R1H223M050BE
Part No.:
C1005X7R1H223M050BE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X7R1H223M050BE.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X7R1H223M050BE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X7R1H223M050BE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X7R1H223M050BE?
Image C1005X7R1H223M050BE
Part Number C1005X7R1H223M050BE
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)