TDK Corporation C1005X7R1E224M050BE
Part No.:
C1005X7R1E224M050BE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X7R1E224M050BE.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0402
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X7R1E224M050BE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X7R1E224M050BE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X7R1E224M050BE?
Image C1005X7R1E224M050BE
Part Number C1005X7R1E224M050BE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)