TDK Corporation C1005X6S1V104K050BB
Part No.:
C1005X6S1V104K050BB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X6S1V104K050BB.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 35V X6S 0402
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X6S1V104K050BB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X6S1V104K050BB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X6S1V104K050BB?
Image C1005X6S1V104K050BB
Part Number C1005X6S1V104K050BB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)