TDK Corporation C1005X6S1H223K050BB
Part No.:
C1005X6S1H223K050BB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X6S1H223K050BB.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X6S 0402
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X6S1H223K050BB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X6S1H223K050BB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X6S1H223K050BB?
Image C1005X6S1H223K050BB
Part Number C1005X6S1H223K050BB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)