TDK Corporation C1005X6S1C154M050BB
Part No.:
C1005X6S1C154M050BB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X6S1C154M050BB.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 16V X6S 0402
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X6S1C154M050BB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X6S1C154M050BB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X6S1C154M050BB?
Image C1005X6S1C154M050BB
Part Number C1005X6S1C154M050BB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)