C1005X6S0J684M050BC.pdf
| Image |  |
| Part Number | C1005X6S0J684M050BC |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 0.68 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Temperature Coefficient | X6S |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |