TDK Corporation C1005X6S0J104M050BA
Part No.:
C1005X6S0J104M050BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X6S0J104M050BA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X6S 0402
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X6S0J104M050BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X6S0J104M050BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X6S0J104M050BA?
Image C1005X6S0J104M050BA
Part Number C1005X6S0J104M050BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)