TDK Corporation C1005X6S0G684M050BB
Part No.:
C1005X6S0G684M050BB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X6S0G684M050BB.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 4V X6S 0402
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X6S0G684M050BB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X6S0G684M050BB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X6S0G684M050BB?
Image C1005X6S0G684M050BB
Part Number C1005X6S0G684M050BB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)