TDK Corporation C1005X6S0G104K050BA
Part No.:
C1005X6S0G104K050BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X6S0G104K050BA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 4V X6S 0402
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X6S0G104K050BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X6S0G104K050BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X6S0G104K050BA?
Image C1005X6S0G104K050BA
Part Number C1005X6S0G104K050BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)