TDK Corporation C1005X5R1H471K050BA
Part No.:
C1005X5R1H471K050BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X5R1H471K050BA.pdf
Description:
CAP CER 470PF 50V X5R 0402
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X5R1H471K050BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X5R1H471K050BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X5R1H471K050BA?
Image C1005X5R1H471K050BA
Part Number C1005X5R1H471K050BA
Product Status Obsolete
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)