TDK Corporation C1005X5R1H333M050BB
Part No.:
C1005X5R1H333M050BB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X5R1H333M050BB.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X5R 0402
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X5R1H333M050BB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X5R1H333M050BB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X5R1H333M050BB?
Image C1005X5R1H333M050BB
Part Number C1005X5R1H333M050BB
Product Status Obsolete
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)