TDK Corporation C1005X5R1E103M050BA
Part No.:
C1005X5R1E103M050BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X5R1E103M050BA.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 25V X5R 0402
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X5R1E103M050BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X5R1E103M050BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X5R1E103M050BA?
Image C1005X5R1E103M050BA
Part Number C1005X5R1E103M050BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)