TDK Corporation C1005X5R0J684K050BB
Part No.:
C1005X5R0J684K050BB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005X5R0J684K050BB.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 6.3V X5R 0402
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005X5R0J684K050BB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005X5R0J684K050BB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005X5R0J684K050BB?
Image C1005X5R0J684K050BB
Part Number C1005X5R0J684K050BB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)