TDK Corporation C1005CH1H270J050BA
Part No.:
C1005CH1H270J050BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005CH1H270J050BA.pdf
Description:
CAP CER 27PF 50V CH 0402
Shipping
Inventory:960
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
CH
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005CH1H270J050BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005CH1H270J050BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005CH1H270J050BA?
Image C1005CH1H270J050BA
Part Number C1005CH1H270J050BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 27 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient CH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Features Low ESL
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)