TDK Corporation C1005C0G1H3R3B
Part No.:
C1005C0G1H3R3B
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005C0G1H3R3B.pdf
Description:
CAP CER 3.3PF 50V C0G 0402
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
3.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005C0G1H3R3B on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005C0G1H3R3B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005C0G1H3R3B?
Image C1005C0G1H3R3B
Part Number C1005C0G1H3R3B
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 3.3 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)