TDK Corporation C1005C0G1H391K050BA
Part No.:
C1005C0G1H391K050BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005C0G1H391K050BA.pdf
Description:
CAP CER 390PF 50V C0G 0402
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005C0G1H391K050BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005C0G1H391K050BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005C0G1H391K050BA?
Image C1005C0G1H391K050BA
Part Number C1005C0G1H391K050BA
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 390 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)