TDK Corporation C1005C0G1H1R8C
Part No.:
C1005C0G1H1R8C
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C1005C0G1H1R8C.pdf
Description:
CAP CER 1.8PF 50V C0G 0402
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1.8 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1005C0G1H1R8C on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1005C0G1H1R8C price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1005C0G1H1R8C?
Image C1005C0G1H1R8C
Part Number C1005C0G1H1R8C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 1.8 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)